nedeľa 10. marca 2013

.eyes .lips .nails

Tri nové produkty dekoratívnej kozmetiky: rúž Lip Impact od Oriflame, rýchloschnúci lak na nechty Speed Dry + od Avonu a ceruzka na oči Glimmerstick tiež od Avonu:


Začnem rúžom. Je to novinka, prvý krát bola v katalógu v kampani 01/13, alebo 02/13. V ponuke je 6 odtieňov, ja mám odtieň Deep Berry. Má krásnu intenzívnu farbu, jednoducho sa nanáša a krásne vonia. Dokonca mi vyhovuje viac ako klasický rúž, pretože vďaka svojmu relatívne ostrému hrotu si môžem presnejšie namaľovať pery. Farba moc dlho nevydrží, ale to by som nepovažovala za mínus, keďže jednoducho nie je možné, aby farba vydržala niekoľko hodín (človek predsa je, pije, používa balzam, bozkáva sa...). Jediným nedostatkom (a to poriadnym) je podľa mňa spôsob, akým sa rúž obnovuje, resp. jeho strúhanie. Čakala som, že keď je obal z plastu, tak sa bude dať pekne vysúvať otáčaním spodnej časti, ako klasické rúže alebo ceruzky na oči, ale nedá sa. Neviem si celkom predstaviť strúhať ten plastový obal... kdepak udělali soudruzi z Oriflame chybu?

Ceruzka Lip Impact, cena 4.50 eur v akcii, bežná cena 9 eur

Ceruzka na oči Glimmerstick (odtieň Starry Night Blue) ma nijako neprekvapila, je to stará dobrá klasika. Používam výhradne vysúvacie ceruzky na oči zo série Glimmerstick z Avonu (Glimmerstick Diamonds, Glimmerstick Chromes a Glimmerstick). Sú lacné, dlho vydržia na očiach, neopadávajú a neošúchajú sa počas dňa, na výber je množstvo odtieňov a farby sú krásne intenzívne. Ceruzky sú takmer vždy v akcii, takže sa dajú kúpiť od 2.40 eur/kus.A na záver rýchlo-schnúci lak, odtieň City Navy. Pod názvom som si predstavovala modrú farbu, lak vo fľaštičke mi ale pripadá fialový. Po nanesení na nechty sa mení na sýtu fialovú pod umelým svetlom, ktorá sa javí ako sýta modrá pri dennom svetle. Schne naozaj rýchlo, v katalógu sľubujú 30 sekúnd, čo sa mi overilo v praxi. Bohužiaľ prišla som na to, vďaka čomu lak tak extra rýchlo schne - jeho štruktúra je takmer vodová. Mala som pocit, že si maľujem nechty atramentom. Nevyhnutne bolo potrebné naniesť si aspoň dve vrstvy. Lak bol príliš vodnatý a nepracovalo sa mi s ním najlepšie. Klasické Nailwear Pro bez rýchloschnúcej schopnosti sú určite lepšie. Navyše, výdrž ma dosť sklamala. Hneď na druhý deň totiž lak začal opadávať.Pekný nedeľný večer všetkým.
K (aj fotky)

2 komentáre:

  1. raz som akúsi ceruzku z plastu mala a strúhala sa dobre, ešte lepšie ako drevená. snáď aj ten rúž sa bude :) inak vyzerá dobre

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ešte som ho neskúšala strúhať, len sa mi zdala myšlienka strúhať rúž z pomerne pevného plastu mierne divoká, ale možno to pôjde ľahko :) Ceruzku na oči som mala aj ja takú neviem z čoho vyrobenú, drevo to nebolo, ale ani plast... tento rúž je totiž vyslovene z takého plastu ako sa vyrábajú klasické obaly na rúže, teda aspoň tak mi to pripadá. Ale nič, vyskúšam a uvidím :)

      Odstrániť