sobota 28. apríla 2012

Super Extend Extreme Mascara + Nailwear pro

Dnes máme ukážkový letný deň. Dokonca aj u nás, v Turčianskej kotline bolo krásne, slnečno. Je to neuveriteľné, ale bola som na turistike. Mala som totiž zámienku - mám nový fotoaparát, tak som chcela vyskúšať fotenie prírody a podobne. Výstup na Kľačiansku Maguru som zvládla (síce s miernymi občasnými nepublikovateľnými slovami, fučiac a krívajúc, ako sa na mestské dievča patrí, ale zvládla som). Väčší problém pre mňa bolo, čo si mám obliecť :D Zistila som totiž, že nevlastním ani jednu športovú časť oblečenia. Nijaké šuštiakové nohavice, ani bundu a už tobôž nie vibramy. Usúdila som, že to najšportovejšie, čo doma mám, sú čierne elasťáky a bavlnené voľné dlhšie tielko. Tenisky. Malá športová kabelka, ktorú zvyknem nosiť na letné festivaly, pretože sa do nej zmestia najpodstatnejšie veci, ktoré je dobré nenechávať si v stane. A mikina. Zázrak že nejakú mám. V podstate mi bola úplne nanič, bolo tak horúco, že som mohla ísť aj v krátkych nohaviciach. Samozrejme, že ma spálilo na pleciach. Kto mohol predvídať, že aprílové slnko bude také zákerné? (Áno, viem, je to moja vina, nemala som si ja bleduľa jarná obliekať tričko bez rukávov.)


Ale k veci - dnes idem čosi popísať o dvoch nových produktoch firmy Avon, ktoré mi prišli tento týždeň, a z ktorých som mala veľkú radosť. Ide o špirálu a lak na nechty.


Lak na nechty Nailwear pro, odtieň Apricot Mystery (z novej jarnej kolekcie líčenia Smoke&Mirrors) má úžasnú farbu. Neviem, či by som ju nazvala "apricot", skôr taká jahodová zmrzlinka. Takéto teplé jarné odtiene sa mi páčia. No o výdrži by sa dalo polemizovať, mám dve vrstvy asi štvrtý deň, a už sa začína na končekoch nechtov olupovať. Krytie je v poriadku. Objem laku je až 12ml, celkom nerozumiem načo vyrábajú taký obrovský objem, podľa mňa to žiadna žena nestihne celé minúť, dokým ten lak neuschne. Úplne by stačilo 7-8ml, ako na väčšine lakov (a tým pádom aj nižšia cena).


Druhý produkt je špirála Super Extend Extreme, propagovaná až po končeky vlasov vyretušovanou Reese Witherspoon ako špirála vytvárajúca nekonečnú dĺžku rias. V poriadku, s tým súhlasím. Riasy naozaj bohato predĺži. Bohužiaľ dosť ich zliepa. Nevidím dôvod, pretože kefka sa mi zdá byť podobná ako pri Super Curlacious. Je trošku odlišná tým, že dĺžka štetiniek sa strieda - raz je rad dlhších a ďalší rad sú kratšie štetinky. Musím sa s touto špirálou naozaj vyhrať, aby som dosiahla pekne oddelené a predĺžené mihalnice. No neotláča sa, nemaže, nedrobí a vydrží väčšinu dňa (rátam to od rána, keď sa namaľujem, do takej 6-7 tej, keď prichádzam domov). Objednala som si ju ako novinku, za výhodnú uvádzaciu cenu (4,50 eur), v nasledujúcich katalógoch by mala ísť po 7,60 eur, čo si myslím že je aj dosť.


Včerajším dňom mi oficiálne skončil semester, ešte ma čaká týždeň praxe a potom obľúbené skúškové. Tento semester som mala dosť veľa náročných predmetov, hlavne z angličtiny, takže sa budem musieť znovu (po dlhšej dobe) prinútiť sa učiť. Už sa teším, ako budem mať izbu ako zo škatuľky. Ako všetci vieme, najupratanejšia izba študenta je vtedy, keď je skúškové ;)

Pekný sobotný večer.

Photos: Katie

streda 25. apríla 2012

Pure Nature products

Už dlhšiu dobu plánujem napísať pár slov o týchto dvoch produktoch z rady Pure Nature od firmy Oriflame: Balzam na pery a pleťový krém:1. Prečisťujúci krém na deň aj noc s bio výťažkami z čajovníka a rozmarínovým olejom vhodný na mastnú pleť. Tento krém hodnotím pozitívne, je ľahký, pekne sa vstrebáva a má čajovníkovú vôňu, ktorá je síce výrazná, ale mne osobne veľmi sympatická. Dávam si ho každý večer na vyčistenú pleť. Matujúca schopnosť nie je extrémne badateľná, ale to mu nemôžem vytknúť, pretože to ani nesľuboval (to by asi bola katastrofa keby výrobok spĺňal nejaký skrytý nadštandard ;) Čo sa týka ceny, zohnala som ho za uvádzaciu katalógovú cenu - 2.50 eur, čo je skvelá cena. Keď tento krém porovnám s tým od Avonu (Solutions zelená línia na mastnú pleť), tak toto je hotový zázrak. O tom od Avonu som písala TU

2. Balzam na pery z výťažkom z Acai a granátového jablka je typický priemerný balzam, ktorý síce krásne vonia, ale čo sa týka hydratácie, tak tej moc nepobral. Na to, že je tmavo červený tak nefarbí (veľké plus oproti labelám). Tento balzam by som si nekúpila znovu, je to jednoducho obyčajný, nijakou extra schopnosťou nevynikajúci balzam. Cena nie je horibilná (do 2 eur). Zatiaľ sa mi najviac osvedčil asi ten Baume Hydratante s hroznom od Yves Rocher, hoci zo začiatku sa zdal byť slabý. Spomínala som ho TU

Na záver by som chcela dať do pozornosti šampón Timotei, ktorý je na trhu už dosť dlhú dobu, ale zaslepená krásnymi obalmi a reklamami na Elséve, Pantene, Syoss a spol. som mu nikdy neprejavila dostatok pozornosti. Napravila som to, a som rada, že som tak spravila. Mám ten s výťažkami z hrozna, zeleného čaju a citrónovej trávy. Je veľmi svieži, nerobia sa mi z neho lupiny, pekne prečistí pokožku hlavy a vlasy sa po ňom dobre rozčesávajú. Stál necelé dve eurá a nemôžem naň povedať jedno krivé slovo. V ponuke je celá rada týchto šampónov, podľa typu vlasov, takže odporúčam. 


Obrázok je z tejto stránky, kde ponúkajú ďalšie šampóny: http://www.nejlepsiceny.cz/tema/timotei-sampon.html

A teraz hor sa na učenie. Zajtra ma čaká skúška, takže mala by som začať si to uvedomovať. :)
Peknú stredu prajem.

Photos: me. (except Timotei shampoo: nejlepsiceny.cz)

Versatile Blogger Award

Prajem pekný deň :)
Pred niekoľkými dňami som bola aj ja nominovaná na VBA, a ďakujem za to konkrétne EvelinZdende a heart from cosmetics. Ďakujem, dievčatá.
Sú tu nejaké tie podmienky, ktoré treba splniť:

1. nominovať 15 blogerov, ktorých blog vznikol nedávno
2. informovať nominovaných o tom, že ste ich do VBA nominovali
3. prezradiť o sebe 7 rôznych informácií
4. poďakovať osobe, ktorá vás nominovala
5. pridať do príspevku ikonku VBA
Ikonku pridávam tu: Stiahla som ju z nejakého iného blogu, už neviem odkiaľ. 


Teraz by som mala nominovať 15 blogov, ktoré začínajú. Bohužiaľ, nepoznám toľko blogov, verím že ich existuje množstvo, ktoré si zaslúžia pozornosť, ale ja sama ich sledujem menej ako 15, a aj to z nich polovica už je pomerne dlho v službe blogger. Ale nominujem aspoň zopár:

a samozrejme, že by som nominovala aj http://evelinbeauty.blogspot.com/, ale ona nominovala mňa ako prvá, a neviem či môžem aj ja ju. (neviem odkiaľ sa vzali, resp. nevzali tieto pravidlá a podmienky, a snáď ma neodsúdia za ich mierne porušenie ;)

Sedem informácii o mne (aj tak neviem, či to bude niekoho zaujímať, ale budiš, sú to pravidlá ;)
1. Mám dve sestry, ktoré sú dvojičky.
2. Chodila som 9 rokov na umeleckú školu, na záver som mala aj malú výstavu obrázkov.
3. Mojím snom je navštíviť Japonsko. (toto je sen, ktorý musím raz dosiahnuť, ak nie toto leto, tak budúce!)
4. Neznášam pepermint, čokoľvek čo obsahuje hoci len ľahkú príchuť mäty, odmietam. (mám na mysli rôzne čokolády s príchuťou mäty, dobošky "Mäta", After Eight keksíky, jedoducho spojenie pepermintu a čokolády je pre mňa nespojiteľné. Spearmint Tic Tac alebo žuvačky mi nevadia.)
5. Mám veľmi rada pivo, čokoládu (ale nie tureckej a poľskej výroby), sójové "mäso", čerstvý hrášok a straciatella jogurty :) Nesmiem zabudnúť na sushi - milujem sushi! 
6. Podľa môjho názoru je ohavnosť dať si k lodičkám/topánkam na opätku športovú bundu/mikinu.  Rovnako ohavné je dať si k elegantnému outfitu športový vak na plecia. Toto nedokážem ospravedlniť za nijakých okolností. 
7. Som posadnutá seriálom Sex v meste, aj filmovými pokračovaniami ;)

Tak, 7 "kompromitujúcich" faktov o mne máme za sebou :D 

Majte sa pekne. 
K
 

sobota 21. apríla 2012

Top 7 fashion campaigns

Vítam Vás opäť na mojom blogu, dnes to bude o mojich najobľúbenejších kampaniach (oblečenie alebo parfumy), ktorých je neskutočne veľa (neviem či som niekedy vôbec videla vyslovene zlú módnu kampaň). Vybrala som si týchto 7 fotiek, z ktorých už každá aspoň dvakrát bola nastavená ako wallpaper na mojom počítači alebo som ich mala vystrihnuté z časopisov na nástenke :) Poradie týchto 7 obrázkov nemá vplyv na obľúbenosť, je jednoducho náhodné.

1. Marc Jacobs: Daisy. Milujem farby tejto fotky


2. Guerlain: L´Instant Magic. Túto fotku milujem odvtedy, čo som ju prvýkrát videla (už sú to roky), očarila ma   kompozícia tejto fotky a tie línie... dokonalosť sama.


3. Dior: Miss Dior Cherie. Rozkošná fotka :)


4. Burberry 2010. Emma Watson zahviezdila. Ona sa mi hodí na kolekciu Burberry asi najviac zo všetkých.


5. Audrey Tautou pre Chanel No.5. Kampaň pre túto vôňu sa mi páčila aj s Nicole Kidman, ale Audrey je frenchy, takže sa mi tam viac hodí ;)


6. DKNY. Akékoľvek fotky z prostredia NYC ma dokážu uchvátiť, ak sú dokonca spojené s módou, je to o to lepšie :) 


7. Clark´s Shoes. Do tejto fotky som sa zamilovala keď som na ňu narazila v americkom vydaní MarieClaire (sep 2011) a musela som ju odfotiť, pretože som ju nedokázala nájsť na nete. Preto je taká krivolaká - je fotená priamo z 300 stranového magazínu. 


Máte aj vy nejaké obľúbené módne fotografie a kampane?
Peknú sobotu prajem.

Photos: Marc Daisy: vonavysvet.sk
            Gurleain: mimifroufrou.com
            Dior: scentorist.com
            Burberry: hypebeast.com
            Chanel: butyk.co.uk
            DKNY: http://dkny-sunglasses.glassesonweb.com
            Clarks: from MarieClaire, Sep 2011, V.18, Issue 9

štvrtok 19. apríla 2012

What´s New

Zdravím :)
Semester nám pomaly končí, povinnosti sa začínajú sypať a preto si užívam voľna koľko sa dá/kým sa dá. Učím angličtinu po poobediach, túlam sa po meste, pozerám filmy. Včera som po veeeľmi dlhom čase navštívila Eurovea Galleriu s cieľom kúpiť si nové oxfordky, lebo tie moje obľúbené ma skôr či neskôr opustia. Nové kolekcie v obchodoch sú krásne, najviac ma uchvátilo H&Mko, Koton a nejaké použiteľné kúsky sa dali nájsť aj v Tally Weijl alebo dokonca v Gate, kde štandardne nikdy nič nositeľné nenájdem. Takže moja "misia oxfordky" sa zmenila na misiu "Ako neminúť tri výplaty" :)
V H&M som dlho rozmýšľala nad sakom v chanelovskom štýle, nádhera... ale cena ma odradila (rázne som si povedala, že nebudem mínať na veci, ktoré nepotrebujem :D, plus som tam našla krásne tričko v momentálne IN farbe mint, ale na to, že to bolo obyčajne bavlnené tričko s krátkymi tylovými rukávikmi bola cena 15 eur trošku moc... idem proste šetriť :)
Ale podľahla som sukni a topu z Gate, sukni z Tally W. a nakoniec som si kúpila aj tie oxfordky (hoci pôvodne som chcela lesklé krémové alebo čierne a nakoniec som si ulovila zlaté :)


Tieto sukienky boli v super cenách, takže som v podstate ušetrila! :D (naľavo: leopardia, TW, 3.99eur, oranžovo-čierna, Gate, 7.99eur) Skladané sukne sú tak tvárne a kombinovateľné, že nemôžu chýbať v mojom šatníku (aj keď obtiahnuté sukne majú tiež svoje čaro ;)


Farebný vzorovaný top, ktorý vyzerá fantasticky v kombinácii s čiernymi legínami, čiernym sakom a balerínkami. Dá sa nosiť aj ako letné šatočky, hoci dosť krátke :D (Gate, 12.95eur)


A nakoniec moj úlovok za 9 eur z Camaieu: zlaté oxfordky. Gýč? Možno, ale niektoré neškodné gýčiky mám rada :) Vyzerajú super s čiernym oblečením, najmä sakom a dlhším topom.

Tak to bol v skratke môj včerajší nákup. Mám v pláne si kúpiť zrkadlovku, takže šetrím na ňu a preto teraz nechcem bezhlavo míňať na predražené nové kolekcie ale zameriavam sa skôr na akcošky.
Zajtra konečne piatok, ale radosť mi nebude dlho trvať, keďže celý víkend strávim s knihami, musím napísať dve seminárky a učiť sa na písomky. Oh-la-la, c´est la vie. Nech už je leto a slnko.

Nabudúce nejaká kozmetická recenzia (mám tu krém, šampón, balzam a nové tiene od Essence).
Pá.

Photos: K

sobota 14. apríla 2012

Novoty zo Zlína

V utorok po Veľkej noci som z istých dôvodov cestovala do Zlína, odkiaľ som si priniesla niekoľko pekných vecičiek. Tešila som sa hlavne na drogériu Rossmann, ktorú na SVK nemáme. Strávila som v nej asi hodinu :) Neviem či je sortiment v každej slovenskej DMke rovnaký, ale zatiaľ v žiadnej som nevidela toľko produktov od Essence ako v Rossmanne. U nás máme štandardne jeden regál na jednu kozmetickú značku, takže aj na Essence pripadá jeden regál kde sú všetky produkty pokope. V Rossmanne boli dva regále, a ten druhý bol celý plný výrobkami určenými na starostlivosť o nechty (magnetické laky, pečiatky, výživné séra atď.). Čo sa týka kolekcie Fruity, nezaujalo ma nič (tie balzamy mali otrasne chemickú arómu, laky na nechty v zelenom a žltom odtieni by som si dala keby som mala možno 15 rokov, a tiene som radšej ani nepozerala). Ostatná kozmetika bola podobná ako u nás, aj cenovo aj paletou výberu. Tie isté produkty od Rimmelu, Lorealu, NYC, možno navyše bol regál s produktami od Gabriella Salvette, ale nič ma nezaujalo a celkovo na mňa pôsobí táto značka dosť nedôveryhodne. Tak ako z lacnej dedinskej drogérie. Možno sa mýlim, neviem, nikdy som nič nevyskúšala.
Priniesla som si dva výrobky od Ryoru (značka ktorú je u nás trošku problém zohnať) a fixačný púder od Essence:

Dvojfázová odličovacia emulzia a Matujúci krém s morskými riasami určený pre zmiešanú až mastnú pleť, vhodný aj pre problémovú. Na odličovaciu emulziu som čítala výbornú recenziu tu: http://viacstylu.blogspot.com/2012/03/testujeme-ryor-dvojfazova-odlicovacia.html a to je jeden z dôvodov prečo som ju chcela otestovať. Čo sa týka krému, zaujalo ma jeho relatívne mierumilovné zloženie, že je matujúci a určený presne pre môj typ pleti. Uvidíme neskôr, aký výkon podá.
Essence fix&matte! fixačný púder som chcela vyskúšať už dlhšie, ale nemohla som ho zohnať ani v bratislavských DMkách, ani doma v MT a ZA. Zatiaľ som ho mala len tak na skúšku, pripomína mi múku, neskutočne sa práši a je možné že neviem narábať so sypkými púdrami a ich spôsobom balenia (cez tie dierky mi toho vyliezlo riadne veľa :D Po aplikácii na tvár som mala pocit že jeho matujúca funkcia je až príliš matujúca, lebo mi vytvoril na viacerých miestach šupinky a totálne vysušil pleť. Nejdem ešte kritizovať nejako vážnejšie, pretože je možné že som si ho dala príliš veľa atď. Skúsim to znovu a uvidí sa. O všetkých troch produktoch napíšem neskôr, keď ich začnem pravidelne používať a prejavia sa (alebo aj nie) nejaké výsledky.
Stavila som sa v nákupnom centre Zlaté Jablko v centre Zlína, kde som si v H&M kúpila náramok a vlasový doplnok odborne nazývaný "Hair Cuff" :)


Na náramku sa mi páči jemný hadí vzor a "hair cuff" som videla niekomu na blogu a je to fakt zaujímavé, také elegantné, a z obyčajného chvosta spraví pekný účes :) Navyše gumička pekne drží, neuvoľňuje sa počas dňa, šírkou je taká akurát na moje vlasy a toto je vlastnosť gumičky na nezaplatenie :)

Idem písať seminárku o kriminalite a delikvencii mládeže, takže som radšej napísala najprv príspevok na blogu, je to pre mňa o dosť príjemnejšie písanie :))

Pá.
Photos by K

piatok 6. apríla 2012

Miss Sporty Cat´s Eyes

Nedávno ma v DMke upútali očné tiene značky Miss Sporty - Cat´s Eyes Palette. O značke MS som nikdy nemala nejakú vysokú mienku, ich produkty mi pripadajú nekvalitné, hoci laky na nechty sú celkom dobré. Ale na druhej strane sú tieto výrobky aj lacné. Zapáčili sa mi farebné kombinácie (v ponuke sú 3 alebo 4 kombinácie a v každej 4 tiene), a keď som vyskúšala tester, tiene mali prekvapivo dobrú pigmentáciu (s Essence sa to nedá ani porovnať, teda aspoň s niektorými nepodarenejšími). Stáli 2.49eur, tak si vravím, že vyskúšam. Rozhodla som sa pre paletku č. 005 Pastel Passion.

006

005

001
(zdroj: www.drogeriemartina.cz)
Moje tiene sú tie druhé v poradí. Keď si pod ne samozrejme dám bázu, a trošku sa vyhrám s aplikovaním, vydržia dosť dlho nerozmazané, neusadené a neopadané. Ja mám dosť jemné, pastelové farby, ale tie tmavšie mali fakt vynikajúcu pigmentáciu. Pastelové farby mi vyhovujú, presne také odtiene mám rada pokiaľ ide o očné tiene, hlavne na jar a leto. Na jeseň skôr používam tmavšie hnedé, zlatisté a bronzové kajalové ceruzky. Tieto tiene hodnotím pozitívne, sú hodné svojej ceny 2.49, určite sa vrátim aj po ďalšie paletky.


Photos: ilustračné fotky paletiek (3): www.drogeriemartina.cz
            zvyšok (2): Katie

štvrtok 5. apríla 2012

Eye Pencils & The City

Pri poslednej návšteve obchodného centra (konkrétne Aupark v ZA) som si spravila radosť novou knihou. Chcela som niečo cudzojazyčné, čo budem aj skutočne čítať, zrozumiteľné a hlavne v súčasnej forme jazyka. (literatúra zo 17. storočia je síce hodnotná, ale čo z toho, keď je písaná v starej angličtine/francúzštine, slovíčka mi nenájde nijaký slovník, a potom ma to odrádza...) Tak som si kúpila francúzsku verziu knihy Sex v meste (áno, populárna literatúra, pre niektorých braková, no pre mňa hlavne záruka, že jazyku budem rozumieť, nijaké stredoveké gramatické časy atď.) :) Navyše ten seriál zbožňujem, takže preto tá voľba :)
Okrem toho mi prišli nové ceruzky z Avonu, jedna z nich ma naozaj veľmi príjemne prekvapila :)Jedna je ceruzka na oči Glimmerstick diamonds eye liner, odtieň Smokey diamond, a druhá ceruzka na obočie Glimmerstick brow definer, odtieň dark brown.
Tá s diamantami je perfektná, odtieň sivý, ale naozaj som nečakala že bude obsahovať také pekne vyzerajúce a husté trblietky. Bolo mi jasné, že niečo trblietavé tam bude, keď sa volá diamonds, aj v katalógu bola prezentovaná ako "presná a krémovo jemná očná linka dodávajúca trblietavý vzhľad", ale vravím si, že zas preháňajú, bude to ceruzka ako ostatné. Veľmi som si ju obľúbila, dá sa použiť samostatne, alebo v kombinácii s očnými tieňmi, dá sa aplikátorom rozotrieť do stratena. Krásne rozžiari oko. A hlavne vydrží celý deň, bez rozmazania. Trblietky síce trošku opadajú, ale keďže sú extrémne maličké, nie je to až tak vidieť. Každopádne výborný výrobok, plánujem si objednať aj ďalšie odtiene (v ponuke sú ešte modrý, zelený, fialový, hnedý...)
Ceruzka na obočie má podobne jemnú štruktúru, len na to, že sa volá dark brown, je dosť svetlá. Čakala som niečo tmavšie. Takže táto ma až tak nepotešila.

Dark Brown brow definer a Diamonds eye liner

Na dennom svetle v skutočnosti sú trblietky intenzívnejšie ako na fotke
Prajem všetkým pekné prázdniny (hoci pre niektorých to nie sú prázdniny, ale domáce štúdium) a príjemne prežitú Veľkú noc (ja odchádzam mimo civilizácie, s knihou a foťákom oddychovať a ignorovať celú záležitosť s oblievaním a šibaním) :)

Photos by K